Být elegantní se vyplatí...

PYTLÍKOVO

Šijeme pro Vás

Vítáme Vás v PYTLÍKOVĚ, ve světě, kde měníme igelit za látku.

Ať už na trzích či v supermarketech, nákupy ovoce a zeleniny vždy provází nadměrná spotřeba igelitových pytlíků. Ač se to může zdát neuvěřitelné, ani čistý, ničím neznečištěný pytlík pro svou nepatrnou hmotnost nespadá do recyklovatelných plastů, a tak při třídění ve sběrných dvorech končí na hromadě komunálního odpadu. Avšak na rozdíl od vysokého procenta tohoto smíšeného smetí se jeden takový igelitový pytlík rozkládá zhruba 25 let, a pokud přihlédneme ke způsobu jejich výroby (vysoký podíl ropy) a výšce zbytečné spotřeby, nelze než si nad tímto obchodním systémem smutně postesknout.

DSC_7572      DSC_8962

Celkový model ani populační nákupní návyky vypěstované za dlouhá desetiletí nezměníte, můžete však začít u sebe a sami přispět svojí troškou ke zlepšení budoucích vyhlídek naší planety. Pokud kupujete pouze jeden kus zeleniny či ovoce, dávat si jej do pytlíku není nutné, nicméně v případě několika kusů a následného vážení se tato aktivita značně komplikuje.
Ušité sáčky představují ideální náhradu igelitu (pevnost, průhlednost) s výrazně vyšší životností. Pokud se pytlík ušpiní, jednoduše jej vyperete v ruce či s ostatním prádlem a druhý den jej opět můžete využít. Použitím ekosáčku na zeleninu a ovoce přispějete ke zlepšení našeho životního prostředí.
Mikroténové sáčky a igelitové tašky nejsou jediným igelitem v každodenním životě. Proto se snažíme o náhradu igelitu všude kde to jde ????
Příroda Vám děkuje ????